Venues
Shown below are the proposed venues for the tournament games.
Age Group Bracket
BU10 Impact
Date: 9/15,9/22,9/29,10/6,10/13,10/20,10/27,11/3,11/10
Venue: Fall Bayview
Fall Gilman
Fall Greenlake
Fall Ridgecrest School
Fall Upper Addams
Fall Judkins
Fall Hillwood Park
Fall Salmon Bay
Fall Upper View Ridge
Fall Eckstein
McGilvra
Brackets: All Brackets

BU10 Galaxy
Date: 9/15,9/22,9/29,10/6,10/13,10/20,10/27,11/3,11/10,11/17
Venue: Fall Hillwood Park
Fall Lakewood
Fall Ridgecrest School
Fall Thornton Creek
Fall Greenlake
Fall Interbay
Fall Jefferson Plateau
Fall Bayview
Fall Upper View Ridge
Fall Eckstein
Fall Salmon Bay
Brackets: All Brackets

BU10 Red Bulls
Date: 9/15,9/22,9/29,10/6,10/13,10/20,10/27,11/3,11/10
Venue: Fall Hillwood Park
Fall McGilvra
Fall Salmon Bay
Fall Thornton Creek
Fall Jefferson Plateau
Fall Upper Addams
Fall Ridgecrest School
Fall Gilman
Fall Eckstein
Brackets: All Brackets

BU10 Revolution
Date: 9/15,9/22,9/29,10/6,10/13,10/20,10/27,11/3,11/10,11/17
Venue: Fall Greenlake
Fall McGilvra
Fall Salmon Bay
Fall Upper View Ridge
Fall Ridgecrest School
Fall Bayview
Fall Hillwood Park
Fall Jefferson Plateau
Fall Thornton Creek
Fall Lakewood
Fall Eckstein
Brackets: All Brackets

BU10 Sporting
Date: 9/15,9/22,9/29,10/6,10/13,10/20,10/27,11/3,11/10,11/17
Venue: Fall Interbay
Fall Lakewood
Fall Salmon Bay
Fall Upper Addams
Fall Upper View Ridge
Fall Greenlake
Fall Judkins
Fall Ridgecrest School
McGilvra
Fall Gilman
Fall Eckstein
Brackets: All Brackets

BU10 Timbers
Date: 9/15,9/22,9/29,10/6,10/13,10/20,10/27,11/3,11/10,11/17
Venue: Fall Bayview
Fall Gilman
Fall Greenlake
Fall Ridgecrest School
Fall Salmon Bay
Fall Upper Addams
Fall Lakewood
Fall Upper View Ridge
Fall Interbay
Fall Judkins
Fall Eckstein
Brackets: All Brackets

BU11 Gold
Date: 9/7,9/14,9/21,9/28,10/5,10/12,10/19,10/26,11/2,11/9,11/16
Venue: Fall Greenlake
Fall Hillwood Park
Fall Salmon Bay
Magnuson
Jefferson Playfield
Laurelhurst Playfield
Van Asselt Elementary
Washington Park Playfield
Fall Paramount Park
Fall Eckstein
Shoreline Center
Lower Woodland
Brackets: All Brackets

BU11 Silver A
Date: 9/7,9/14,9/21,9/28,10/5,10/12,10/19,10/26,11/2,11/9,11/16
Venue: Fall Salmon Bay
Magnuson
Smith Cove
Washington Park Playfield
Fall Greenlake
Fall Paramount Park
Northacres Park
Shoreline Center
Laurelhurst Playfield
Magnolia Playfield
Fall Hillwood Park
Fall Eckstein
Lower Woodland
Whitman MS
Brackets: All Brackets

BU11 Silver B
Date: 9/7,9/14,9/21,9/28,10/5,10/12,10/19,10/26,11/2,11/9,11/16
Venue: Fall Lakewood
Fall Paramount Park
Laurelhurst Playfield
Northacres Park
Fall Hillwood Park
Fall Salmon Bay
Smith Cove
Shoreline Center
Washington Park Playfield
Magnolia Playfield
Fall Eckstein
Whitman MS
Brackets: All Brackets

BU11 Silver C
Date: 9/7,9/14,9/21,9/28,10/5,10/12,10/19,10/26,11/2,11/9
Venue: Fall Greenlake
Laurelhurst Playfield
Northacres Park
Washington Park Playfield
Fall Hillwood Park
Fall Lakewood
Magnuson
Smith Cove
Fall Salmon Bay
Magnolia Playfield
Fall Eckstein
Shoreline Center
Whitman MS
Brackets: All Brackets

BU11 Silver D
Date: 9/7,9/14,9/21,9/28,10/5,10/12,10/19,10/26,11/2,11/9,11/16
Venue: Fall Greenlake
Fall Paramount Park
Fall Salmon Bay
Washington Park Playfield
Fall Lakewood
Laurelhurst Playfield
Magnuson
Van Asselt Elementary
Fall Eckstein
Lower Woodland
Brackets: All Brackets

BU12 Gold
Date: 9/8,9/15,9/22,9/29,10/6,10/13,10/20,10/27,11/3,11/10,11/17
Venue: Fall Paramount Park
Magnuson
Whitman MS
Fall Hillwood Park
Laurelhurst Playfield
Van Asselt Elementary
Lower Woodland
Interbay Stadium
Brackets: All Brackets

BU12 Silver
Date: 9/8,9/15,9/22,9/29,10/6,10/13,10/20,10/27,11/3,11/10,11/17
Venue: Fall Paramount Park
Lower Woodland
Washington Park Playfield
Fall Hillwood Park
Laurelhurst Playfield
Van Asselt Elementary
Whitman MS
Interbay Stadium
Shoreline Center
Brackets: All Brackets

BU12 Bronze
Date: 9/8,9/15,9/22,9/29,10/6,10/13,10/20,10/27,11/3,11/10,11/17
Venue: Fall Paramount Park
Laurelhurst Playfield
Lower Woodland
Van Asselt Elementary
Northacres Park
Magnuson
Shoreline Center
Whitman MS
Brackets: All Brackets

BU13 Gold
Date: 9/7,9/14,9/21,9/28,10/5,10/12,10/19,10/26,11/2,11/9
Venue: Addams (Summit)
Ballard High School
Queen Anne Bowl Playfield
Twin Ponds
Genesee Park and Playfield
Magnuson
Interbay Athletic Complex
Lower Woodland
Georgetown
Shorewood
Brackets: All Brackets

BU13 Silver A
Date: 9/7,9/14,9/21,9/28,10/5,10/12,10/19,10/26,11/2,11/9
Venue: Addams (Summit)
Genesee Park and Playfield
Lower Woodland
Queen Anne Bowl Playfield
Georgetown
Shoreline Center
Magnuson
Twin Ponds
Roosevelt HS
Ballard High School
Miller
Washington Park Playfield
Brackets: All Brackets

BU13 Silver B
Date: 9/7,9/14,9/21,9/28,10/5,10/12,10/19,10/26,11/2,11/9
Venue: Genesee Park and Playfield
Lower Woodland
Twin Ponds
Shorewood
Queen Anne Bowl Playfield
Roosevelt HS
Georgetown
Shoreline Center
Brackets: All Brackets

BU14 Gold
Date: 9/8,9/15,9/22,9/29,10/6,10/13,10/20,10/27,11/3,11/10,11/17
Venue: Magnuson
Queen Anne Bowl Playfield
Twin Ponds
Addams (Summit)
Genesee Park and Playfield
Roosevelt HS
Jefferson Playfield
Shoreline Center
Ballard High School
Interbay Athletic Complex
Lower Woodland
Woolsey Stadium
Brackets: All Brackets

BU14 Silver
Date: 9/8,9/15,9/22,9/29,10/6,10/13,10/20,10/27,11/3,11/10,11/17
Venue: Ballard High School
Magnuson
Shorewood
Washington Park Playfield
Jefferson Playfield
Lower Woodland
Roosevelt HS
Woolsey Stadium
Addams (Summit)
Queen Anne Bowl Playfield
Interbay Athletic Complex
Miller
Twin Ponds
Shorecrest HS
Genesee Park and Playfield
Brackets: All Brackets

Boys Under 15
Date: 9/7,9/14,9/21,9/28,10/5,10/12,10/19,10/26,11/2,11/9,11/16
Venue: Georgetown
Lower Woodland
Magnuson
Miller
Shoreline Center
Addams (Summit)
Ballard High School
Queen Anne Bowl Playfield
Jefferson Playfield
Shorewood
Washington Park Playfield
Roosevelt HS
Genesee Park and Playfield
Brackets: All Brackets

Boys Under 16
Date: 9/8,9/15,9/22,9/29,10/6,10/13,10/20,10/27,11/3,11/10
Venue: Addams (Summit)
Ballard High School
Rainier Beach HS
Shorewood
Woolsey Stadium
Jefferson Playfield
Genesee Park and Playfield
Magnuson
Shorecrest HS
Roosevelt HS
Shoreline Center
Nathan Hale Stadium
Lower Woodland
Brackets: All Brackets

Boys U17-U19
Date: 9/8,9/15,9/22,9/29,10/6,10/13,10/20,10/27,11/3,11/10,11/17
Venue: Addams (Summit)
Queen Anne Bowl Playfield
Washington Park Playfield
Interbay Athletic Complex
Lower Woodland
Genesee Park and Playfield
Roosevelt HS
Ballard High School
Jefferson Playfield
Eaglestaff MS
Shorewood
Miller
Brackets: All Brackets

GU10 Courage
Date: 9/15,9/22,9/29,10/6,10/13,10/20,10/27,11/3,11/10,11/17
Venue: Fall Greenlake
Fall Hillwood Park
Fall Interbay
Fall Upper Addams
Fall Ridgecrest School
Fall Thornton Creek
Fall Gilman
Fall Judkins
Fall Upper View Ridge
Fall Eckstein
McGilvra
Brackets: All Brackets

GU10 Pride
Date: 9/15,9/22,9/29,10/6,10/13,10/20,10/27,11/3,11/10,11/17
Venue: Fall Bayview
Fall Interbay
Fall Judkins
Fall Salmon Bay
Fall Hillwood Park
Fall Ridgecrest School
Fall Greenlake
Fall McGilvra
Fall Thornton Creek
Fall Eckstein
Brackets: All Brackets

GU10 Red Stars
Date: 9/15,9/22,9/29,10/6,10/13,10/20,10/27,11/3,11/10,11/17
Venue: Fall Gilman
Fall Greenlake
Fall Thornton Creek
Fall McGilvra
Fall Salmon Bay
Fall Lakewood
Fall Eckstein
Brackets: All Brackets

GU10 Sky Blue
Date: 9/15,9/22,9/29,10/6,10/13,10/20,10/27,11/3,11/10,11/17
Venue: Fall Gilman
Fall Greenlake
Fall McGilvra
Fall Upper View Ridge
Fall Ridgecrest School
Fall Hillwood Park
Fall Lakewood
Fall Thornton Creek
Fall Salmon Bay
Fall Upper Addams
Fall Judkins
Brackets: All Brackets

GU10 Spirit
Date: 9/15,9/22,9/29,10/6,10/13,10/20,10/27,11/3,11/10,11/17
Venue: Fall Greenlake
Fall Judkins
Fall Salmon Bay
Fall Bayview
Fall Gilman
Fall Lakewood
Fall McGilvra
Fall Hillwood Park
Fall Ridgecrest School
Fall Thornton Creek
Fall Eckstein
Brackets: All Brackets

GU10 Thorns
Date: 9/15,9/22,9/29,10/6,10/13,10/20,10/27,11/3,11/10
Venue: Fall Greenlake
Fall Interbay
Fall Jefferson Plateau
Fall McGilvra
Fall Upper View Ridge
Fall Bayview
Fall Salmon Bay
Fall Eckstein
Brackets: All Brackets

GU11 Gold A
Date: 9/7,9/14,9/21,9/28,10/5,10/12,10/19,10/26,11/2,11/9
Venue: Fall Greenlake
Fall Hillwood Park
Fall Salmon Bay
Van Asselt Elementary
Fall Paramount Park
Magnuson
Smith Cove
Magnolia Playfield
Laurelhurst Playfield
Lower Woodland
Shoreline Center
Fall Eckstein
Whitman MS
Brackets: All Brackets

GU11 Gold B
Date: 9/7,9/14,9/21,9/28,10/5,10/12,10/19,10/26,11/2,11/9
Venue: Fall Greenlake
Fall Paramount Park
Northacres Park
Smith Cove
Fall Salmon Bay
Washington Park Playfield
Magnolia Playfield
Fall Eckstein
Lower Woodland
Shoreline Center
Brackets: All Brackets

GU11 Gold C
Date: 9/7,9/14,9/21,9/28,10/5,10/12,10/19,10/26,11/2,11/9
Venue: Fall Greenlake
Fall Salmon Bay
Van Asselt Elementary
Washington Park Playfield
Jefferson Playfield
Fall Paramount Park
Smith Cove
Fall Hillwood Park
Magnolia Playfield
Fall Eckstein
Lower Woodland
Shoreline Center
Brackets: All Brackets

GU11 Silver
Date: 9/7,9/14,9/21,9/28,10/5,10/12,10/19,10/26,11/2,11/9,11/16
Venue: Fall Hillwood Park
Fall Salmon Bay
Laurelhurst Playfield
Magnuson
Fall Greenlake
Northacres Park
Washington Park Playfield
Fall Eckstein
Brackets: All Brackets

GU12 Gold A
Date: 9/8,9/15,9/22,9/29,10/6,10/13,10/20,10/27,11/3,11/10
Venue: Laurelhurst Playfield
Whitman MS
Fall Hillwood Park
Fall Paramount Park
Van Asselt Elementary
Lower Woodland
Shoreline Center
Brackets: All Brackets

GU12 Gold B
Date: 9/8,9/15,9/22,9/29,10/6,10/13,10/20,10/27,11/3,11/10
Venue: Laurelhurst Playfield
Van Asselt Elementary
Whitman MS
Lower Woodland
Magnuson
Fall Hillwood Park
Washington Park Playfield
Fall Paramount Park
Brackets: All Brackets

GU12 Silver
Date: 9/8,9/15,9/22,9/29,10/6,10/13,10/20,10/27,11/3,11/10
Venue: Laurelhurst Playfield
Lower Woodland
Van Asselt Elementary
Washington Park Playfield
Fall Hillwood Park
Whitman MS
Brackets: All Brackets

Girls U13 Gold
Date: 9/7,9/14,9/21,9/28,10/5,10/12,10/19,10/26,11/2,11/9,11/16
Venue: Addams (Summit)
Lower Woodland
Queen Anne Bowl Playfield
Georgetown
Magnuson
Twin Ponds
Shorewood
Genesee Park and Playfield
Interbay Athletic Complex
Roosevelt HS
Ballard High School
Brackets: All Brackets

Girls U13 Silver
Date: 9/7,9/14,9/21,9/28,10/5,10/12,10/19,10/26,11/2,11/9
Venue: Addams (Summit)
Twin Ponds
Lower Woodland
Magnuson
Shoreline Center
Genesee Park and Playfield
Roosevelt HS
Georgetown
Brackets: All Brackets

Girls U14 Gold
Date: 9/8,9/15,9/22,9/29,10/6,10/13,10/20,10/27,11/3,11/10,11/17
Venue: Addams (Summit)
Genesee Park and Playfield
Lower Woodland
Ballard High School
Twin Ponds
Washington Park Playfield
Woolsey Stadium
Queen Anne Bowl Playfield
Magnuson
Shorewood
Brackets: All Brackets

Girls U14 Silver
Date: 9/8,9/15,9/22,9/29,10/6,10/13,10/20,10/27,11/3,11/10,11/17
Venue: Queen Anne Bowl Playfield
Twin Ponds
Woolsey Stadium
Roosevelt HS
Ballard High School
Jefferson Playfield
Genesee Park and Playfield
Magnuson
Addams (Summit)
Interbay Athletic Complex
Lower Woodland
Brackets: All Brackets

Girls U15
Date: 9/8,9/15,9/22,9/29,10/6,10/13,10/20,10/27,11/3,11/10,11/17
Venue: Shorecrest HS
Shorewood
Ballard High School
Magnuson
Washington Park Playfield
Addams (Summit)
Jefferson Playfield
Queen Anne Bowl Playfield
Genesee Park and Playfield
Shoreline Center
Brackets: All Brackets

Girls U16-19
Date: 9/8,9/15,9/22,9/29,10/6,10/13,10/20,10/27,11/3,11/10,11/17
Venue: Ballard High School
Ingraham High School
Magnuson
Addams (Summit)
Genesee Park and Playfield
Lower Woodland
Interbay Athletic Complex
Roosevelt HS
Shorewood
Nathan Hale Stadium
Walt Hundley
Brackets: All Brackets